| Construction | Box body |
|---|---|
| Year | 2020 |
| Id | TR1733 |
| Axle configuration | 4x2 |
| Axle count | 2 |
| Transmission | Automatic |
| Mileage | 426.629 km |
| Fuel | Diesel |
| Emissionclass | Euro 6 |
| Power | 154 kW (210 PK) |
| Gross weight | 11.990 kg |
| Load capacity | 4.634 kg |
| Weight | 7.456 kg |
| Length | 925 cm |
| Width | 255 cm |
| Construction length | 742 cm |
| Construction width | 248 cm |
| Construction height | 261 cm |
| Accessories |
Automatic Tail lift |