| Construction | Standard tractor |
|---|---|
| Year | 2016 |
| Id | TR1494 |
| Vehicle identification number | WMA06XZZ3GP080021 |
| Axle configuration | 4x2 |
| Axle count | 2 |
| Transmission | Automatic |
| Mileage | 657.940 km |
| Fuel | Diesel |
| Emissionclass | Euro 6 |
| Power | 324 kW (440 PK) |
| Gross weight | 19.000 kg |
| Load capacity | 10.997 kg |
| Weight | 8.003 kg |
| Accessories |
Anti-lock braking system Automatic Central locking Differential Lock Electrically adjustable door mirrors Heavy duty engine brake Refrigerator Roof spoiler Sleeper cab Spoilers Twin fuel tank Visor |