| Construction | Standard tractor |
|---|---|
| Year | 2011 |
| Id | TR1814 |
| Vehicle identification number | WDB9340821L570605 |
| Axle configuration | 4x4 |
| Axle count | 2 |
| Transmission | Semi-automatic |
| Mileage | 191.262 km |
| Fuel | Diesel |
| Emissionclass | Euro 5 |
| Power | 302 kW (410 PK) |
| Gross weight | 19.250 kg |
| Load capacity | 11.095 kg |
| Weight | 8.155 kg |
| Accessories |
All wheel drive |