| Construction | Crane |
|---|---|
| Year | 2012 |
| Id | TR1736 |
| Axle configuration | 6x2 |
| Axle count | 3 |
| Transmission | Automatic |
| Mileage | 255.982 km |
| Fuel | Diesel |
| Emissionclass | Euro 5 |
| Power | 277 kW (377 PK) |
| Gross weight | 28.000 kg |
| Load capacity | 4.050 kg |
| Weight | 24.050 kg |
| Length | 1.075 cm |
| Width | 255 cm |
| Accessories |
Automatic |