| Construction | Crane |
|---|---|
| Year | 2008 |
| Id | TR1786 |
| Vehicle identification number | VLUG8X40009136473 |
| Axle configuration | 8x4 |
| Axle count | 4 |
| Transmission | Manual |
| Mileage | 343.388 km |
| Fuel | Diesel |
| Emissionclass | Euro 4 |
| Power | 309 kW (420 PK) |
| Gross weight | 32.000 kg |
| Load capacity | 17.760 kg |
| Weight | 14.240 kg |
| Length | 1.015 cm |
| Accessories |
Air conditioning Anti-lock braking system Coupling Cruise control Electrically operated windows Radio/CD player Spotlights Towbar Trailer coupling Visor |