| Construction | Crane |
|---|---|
| Year | 2018 |
| Id | TR1723 |
| Vehicle identification number | YV2RT40G7HB836803 |
| Axle configuration | 8x4 |
| Axle count | 4 |
| Transmission | Automatic |
| Mileage | 277.001 km |
| Fuel | Diesel |
| Emissionclass | Euro 6 |
| Power | 368 kW (500 PK) |
| Gross weight | 32.000 kg |
| Load capacity | 7.940 kg |
| Weight | 24.060 kg |
| Length | 646 cm |
| Width | 250 cm |
| Height | 128 cm |
| Accessories |
Airbags Air conditioning Air suspension Aluminium fuel tank Automatic Bluetooth Coupling Cruise control Differential Lock Disc brakes Electrically operated windows Fog lights Heavy duty engine brake Low-noise Navigation system Radio/cassette player Sleeper cab Speed limiter Toolbox Towbar Trailer coupling Twin fuel tank |