| Price | € 16.950,- |
|---|---|
| Construction | Box body |
| Year | 2017 |
| Id | TR1729 |
| Axle configuration | 4x2 |
| Axle count | 2 |
| Transmission | Automatic |
| Mileage | 755.099 km |
| Fuel | Diesel |
| Emissionclass | Euro 6 |
| Power | 188 kW (255 PK) |
| Gross weight | 11.990 kg |
| Load capacity | 4.760 kg |
| Weight | 7.330 kg |
| Length | 927 cm |
| Width | 255 cm |
| Construction length | 726 cm |
| Construction width | 242 cm |
| Construction height | 257 cm |
| Accessories |
Automatic Tail lift |