| Construction | Tipper |
|---|---|
| Year | 2015 |
| Id | TR1780-A |
| Vehicle identification number | WMA18SZZ7FP062234 |
| Axle configuration | 6x2 |
| Axle count | 3 |
| Transmission | Automatic |
| Mileage | 347.076 km |
| Fuel | Diesel |
| Emissionclass | Euro 6 |
| Power | 294 kW (400 PK) |
| Gross weight | 28.000 kg |
| Load capacity | 14.535 kg |
| Weight | 13.565 kg |
| Length | 858 cm |
| Width | 255 cm |
| Construction length | 580 cm |
| Construction width | 248 cm |
| Construction height | 77 cm |
| Accessories |
Aluminium fuel tank Anti-lock braking system Automatic Coupling Fog lights Radio/cassette player Towbar Trailer coupling |