| Price | € 132.500,- |
|---|---|
| Construction | Crane |
| Year | 2014 |
| Id | TR1076 |
| Vehicle identification number | YV2RG3OG7EA758927 |
| Axle configuration | 8x6 |
| Axle count | 4 |
| Transmission | Automatic |
| Mileage | 635.794 km |
| Fuel | Diesel |
| Emissionclass | Euro 6 |
| Power | 368 kW (500 PK) |
| Gross weight | 32.000 kg |
| Load capacity | 12.480 kg |
| Weight | 19.520 kg |
| Accessories |
Air conditioning Alarm Anti-lock braking system Automatic Central locking Cruise control Disc brakes Electrically adjustable door mirrors Electrically operated windows Immobilizer Sleeper cab Toolbox |